Menu

Holdets stab

Holdleder
profil
Pia Kirkeskov Svendsen
Holdleder
ingen pic
Thøger Svendsen
Træner
profil
Ask Petersen
Træner
ingen pic
Nikolaj Zeuthen
Assistenttræner
profil
Christian Sejersen
Træner
profil
Nick Sigby

Spillerliste

ingen img
Alex Delia
ingen img
Alexander Lavlund
profil
Anton Sigby-Larsen
ingen img
Arthur Bille Fischer Kristensen
ingen img
Aske Riisgaard
ingen img
Bertil Karlshøj Truelsen
profil
Holger Gielfeldt Clausen
ingen img
Isa Mohammed Ali
ingen img
Jonas Elmasri
profil
Julius Kirkeskov Svendsen
ingen img
Kussai Mohamad Obeid
ingen img
Lucca Silva Rasmussen
profil
Luke-Joan Rushton-Ferrando
ingen img
Max Emil Christian Sejersen
ingen img
Noah Laybourn
ingen img
Ole Quaade Zeuthen
ingen img
Oscar Andersen
profil
Oskar Wolder
profil
Samuel Tvede
profil
Tino Friis Bjerring
ingen img
Tobias Krogh Løvschal
ingen img
Tobias Valentiner
ingen img
Victor Misser Andersen
profil
Viggo Mario Simone
profil
Villads Westh
profil
Yahye Ahmed

Holdets aktiviteter2008 2. hold

Juni 2021
18.
fredag

17:00 - 18:05

Kamp
FA 2000 2 - Nørrebro United
Jens Jessens Vej Bane 1A
22.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning U13-2
Jens Jessens Vej Kunst bane 7
August 2021
3.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning U14-2
Søndermarksskolens kunstbane
5.
torsdag

16:00 - 17:30

Træning
Træning U14-2
Jens Jessens Vej Kunstbane 8B
6.
fredag

17:30 - 19:00

Træning
Træning U14-2
Jens Jessens Vej Kunstbane 1B
10.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning U14-2
Søndermarksskolens kunstbane
12.
torsdag

16:00 - 17:30

Træning
Træning U14-2
Jens Jessens Vej Kunstbane 8B
13.
fredag

17:30 - 19:00

Træning
Træning U14-2
Jens Jessens Vej Kunstbane 1B
17.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning U14-2
Søndermarksskolens kunstbane
19.
torsdag

16:00 - 17:30

Træning
Træning U14-2
Jens Jessens Vej Kunstbane 8B
20.
fredag

17:30 - 19:00

Træning
Træning U14-2
Jens Jessens Vej Kunstbane 1B
24.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning U14-2
Søndermarksskolens kunstbane
26.
torsdag

16:00 - 17:30

Træning
Træning U14-2
Jens Jessens Vej Kunstbane 8B
27.
fredag

17:30 - 19:00

Træning
Træning U14-2
Jens Jessens Vej Kunstbane 1B
31.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning U14-2
Søndermarksskolens kunstbane
September 2021
2.
torsdag

16:00 - 17:30

Træning
Træning U14-2
Jens Jessens Vej Kunstbane 8B
3.
fredag

17:30 - 19:00

Træning
Træning U14-2
Jens Jessens Vej Kunstbane 1B
7.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning U14-2
Søndermarksskolens kunstbane
9.
torsdag

16:00 - 17:30

Træning
Træning U14-2
Jens Jessens Vej Kunstbane 8B
10.
fredag

17:30 - 19:00

Træning
Træning U14-2
Jens Jessens Vej Kunstbane 1B
14.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning U14-2
Søndermarksskolens kunstbane
16.
torsdag

16:00 - 17:30

Træning
Træning U14-2
Jens Jessens Vej Kunstbane 8B
17.
fredag

17:30 - 19:00

Træning
Træning U14-2
Jens Jessens Vej Kunstbane 1B
21.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning U14-2
Søndermarksskolens kunstbane
23.
torsdag

16:00 - 17:30

Træning
Træning U14-2
Jens Jessens Vej Kunstbane 8B
24.
fredag

17:30 - 19:00

Træning
Træning U14-2
Jens Jessens Vej Kunstbane 1B
28.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning U14-2
Søndermarksskolens kunstbane
30.
torsdag

16:00 - 17:30

Træning
Træning U14-2
Jens Jessens Vej Kunstbane 8B
Oktober 2021
1.
fredag

17:30 - 19:00

Træning
Træning U14-2
Jens Jessens Vej Kunstbane 1B
5.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning U14-2
Søndermarksskolens kunstbane
7.
torsdag

16:00 - 17:30

Træning
Træning U14-2
Jens Jessens Vej Kunstbane 8B
8.
fredag

17:30 - 19:00

Træning
Træning U14-2
Jens Jessens Vej Kunstbane 1B
12.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning U14-2
Søndermarksskolens kunstbane
14.
torsdag

16:00 - 17:30

Træning
Træning U14-2
Jens Jessens Vej Kunstbane 8B
15.
fredag

17:30 - 19:00

Træning
Træning U14-2
Jens Jessens Vej Kunstbane 1B
19.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning U14-2
Søndermarksskolens kunstbane
21.
torsdag

16:00 - 17:30

Træning
Træning U14-2
Jens Jessens Vej Kunstbane 8B
22.
fredag

17:30 - 19:00

Træning
Træning U14-2
Jens Jessens Vej Kunstbane 1B

StillingU13 Drenge 2 (08) 8M Forår • P2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Frem 2 8 7 0 1 21
2 Nørrebro United 7 5 0 2 15
3 GVI 2 7 4 1 2 13
4 AB Tårnby 3 7 4 1 2 13
5 KB 4 8 3 0 5 9
6 FA 2000 2 7 2 2 3 8
7 Kastrup 2 7 2 1 4 7
8 KB 5 8 1 2 5 5
9 Vestia 7 1 1 5 4

StillingU13 Drenge 5 (08) 8M Forår • P5A

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 FA 2000 4 6 6 0 0 18
2 Dragør 3 6 3 0 3 9
3 FB 3 6 3 0 3 9
4 Tårnby FF 2 6 3 0 3 9
5 HIK 4 6 2 1 3 7
6 Vanløse 2 6 2 0 4 6
7 B 1903 3 6 1 1 4 4