Menu

U17-1

U17-1 er stamhold for FA2000's hold i U17-øst 1 rækken og U16-øst 2. Herudover deltager holdet i pokalturneringen i de nævnte rækker. Truppen består af drenge født i 2004 og 2005

Trænerteam

Cheftræner
profil
Ali Ayhan
Assistenttræner
profil
Casper Emil Alberts
Assistenttræner
profil
Thorsten Jessen
Elite holdkortindberetter
ingen pic
Henrik Jensen
Elite holdkortindberetter
profil
Morten Børkop
Fysisk træner
ingen pic
Mads Lehmann Broe

Spillerliste

profil
Adam Munch Toldam
profil
Ahad Walayat
profil
Asbjørn Kjærland Koefoed
profil
August Rahn
ingen img
Bahtiyar Erpolat
profil
Bastian Børglum Laursen
profil
Benjamin Øe
profil
Bertil Alban
profil
Carl Sander Dalsgaard
profil
Christian Eriksen
profil
Evans Junior Appia
profil
Frederik Oliver Ravn Jensen
profil
Georg Nordquist
profil
Hector Thougaard
profil
Javany Antonio Lawrence
profil
Leon Uzeiri
profil
Lucas Jakobsen
ingen img
Mael Arthur Loïc Sørensen
profil
Marcus Wolstrup
profil
Marius Pignat Larsen
profil
Mikkel Withander Dalsgaard
profil
Miron Zuberovski
ingen img
Nawfel Laarej
profil
Niels Haugaard
profil
Nikolaj Andonovski
profil
Noah Malik Faty Danielsson
profil
Oliver Binderup-Køhn
profil
Patricio da Silva Djaquite
profil
Philip Alexander Buck
profil
Rasmus Carlsen
profil
Rian Aliti
profil
Sami Jalal
profil
Tyrese Laryea Ogbonnia
profil
Valdemar Overby-Poulsen

Holdets aktiviteterFA 2000 U17 2004/05 2020/21

Juni 2021
18.
fredag

17:30 - 19:00

Træning
Fredagstræning på Kunst 7
JJV
21.
mandag

16:45 - 18:00

Træning
Mandagstræning på Kunst
22.
tirsdag

18:00 - 19:30

Træning
Tirsdagstræning på Kunst 8
JJV
24.
torsdag

18:00 - 19:30

Træning
Torsdagstrænng på kunst 8
JJV
Juli 2021
1.
torsdag

18:00 - 19:30

Træning
Torsdagstrænng på kunst 8
JJV
2.
fredag

17:30 - 19:00

Træning
Fredagstræning på Kunst 7
JJV
8.
torsdag

18:00 - 19:30

Træning
Torsdagstrænng på kunst 8
JJV
9.
fredag

17:30 - 19:00

Træning
Fredagstræning på Kunst 7
JJV
15.
torsdag

18:00 - 19:30

Træning
Torsdagstrænng på kunst 8
JJV
16.
fredag

17:30 - 19:00

Træning
Fredagstræning på Kunst 7
JJV
22.
torsdag

18:00 - 19:30

Træning
Torsdagstrænng på kunst 8
JJV
23.
fredag

17:30 - 19:00

Træning
Fredagstræning på Kunst 7
JJV

StillingU17 Drenge Øst 1 Forår (04-05) • Øst 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 FA 2000 11 7 2 2 23
2 Jægersborg 10 7 1 2 22
3 LSF 11 6 2 3 20
4 Lyngby 2 10 6 1 3 19
5 Brøndby Strand IK 11 6 1 4 19
6 A27 11 6 1 4 19
7 Holbæk B&I 11 5 0 6 15
8 AC Amager Academy 11 4 1 6 13
9 Sundby 11 4 1 6 13
10 Hørsholm-Usserød IK (Ø1) 11 4 1 6 13
11 Frem 11 4 0 7 12
12 Farum 2 11 0 1 10 1

StillingU16 Drenge Øst 1 Forår (05) • Øst 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 FA 2000 8 7 0 1 21
2 B93 8 5 2 1 17
3 Lyngby 7 5 1 1 16
4 A27 8 3 1 4 10
5 Herlufsholm GF 7 2 3 2 9
6 LSF 8 3 0 5 9
7 Union 8 2 2 4 8
8 Vallensbæk IF 8 1 2 5 5
9 Farum 8 0 3 5 3