Menu

2008

På årgang 2008 deltager vi i DBUs turneringer både forår, efterår og vinter. Vi tager også til stævner med overnatning, så som Pinsecup på Falster, Kronborg Cup i Helsingør, Vildbjerg Cup i Jylland og træningslejr i Herlufsmagle. Det bliver til cirka 4 overnatningsture om året. Vi har ca. 35 piger på årgangen.

 

Trænerteam

Træner
profil
Thomas Larsen
Træner
profil
Liv Gish
Træner
profil
Rikke Strandgaard Møller
Træner
ingen pic
Lars Bødker Jørgensen
Træner
profil
Steffen Maarbjerg

Spillerliste

profil
Alberte Johansen
ingen img
Annika Gish Rasmussen
ingen img
Cecilie Bolvig
profil
Cirkeline Willems
ingen img
Dagmar vaarby Jørgensen
ingen img
Ida Marie Larsen
ingen img
Johanne Louise Strandholm Persson
ingen img
Laura Bruun Nikolajsen
ingen img
Lea Kjærland Koefoed
ingen img
lea maarbjerg
profil
Lena Ergüc
profil
Leonora Bak Hvidman
profil
Marie Holm Riisgaard
profil
Martha Volquards Hesselholdt
ingen img
Matilda Kirketerp Brooks
ingen img
Nora Krogh Jensen
ingen img
Rosa Falk Toldam
profil
Sille Lilliedal nielsen
ingen img
Sofie Cajus Boisen
ingen img
Sofie Mathilde Hjortkjær Jensen
ingen img
Sophie Lech-Gade
profil
Thilde Taxbøl
ingen img
Vera Christiansen Jørgensen
ingen img
Victoria Malakians Engbirk
profil
Vigga Strandgaard

Næste kampU13 Piger 1 (08) 8M Efterår • P2

Ude mod
GVI
26. sep
Kl. 12.00
GVI. Nymosen
U13 Piger 1 (08) 8M Efterår - P2

Næste kampU13 Piger Liga 1 8M (08) efterår • Pulje 1

Hjemme mod
BSF
27. sep
Kl. 12.00
Kunst, Jens Jessens Vej
U13 Piger Liga 1 8M (08) efterår - Pulje 1

Næste kampUngdomspokalen U13 Piger 8:8 (08) 20/21 • Pulje 1

Hjemme mod
Brøndbyernes IF (Liga1)
15. nov
Kl. 14.00
Kunst, Jens Jessens Vej
Ungdomspokalen U13 Piger 8:8 (08) 20/21 - Pulje 1

Holdets aktiviteter2008 Piger

September 2020
23.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning
Trappen, foran caféen.
25.
fredag

16:00 - 17:30

Træning
Fredagstræning
Trappen, foran caféen
26.
lørdag

12:00 - 13:05

Kamp
GVI - FA 2000 2
27.
søndag

12:00 - 13:00

Kamp
FA 2000 - BSF
28.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Mandagstræning
Trappen foran caféen.
30.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning
Trappen, foran caféen.
Oktober 2020
2.
fredag

16:00 - 17:30

Træning
Fredagstræning
Trappen, foran caféen
4.
søndag

12:00 - 13:00

Kamp
FA 2000 - Ølstykke FC
4.
søndag

12:00 - 13:00

Kamp
FA 2000 2 - HIK 2
5.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Mandagstræning
Trappen foran caféen.
7.
onsdag

17:30 - 18:30

Kamp
Allerød Fodbold Klub - FA 2000
7.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning
Trappen, foran caféen.
9.
fredag

16:00 - 17:30

Træning
Fredagstræning
Trappen, foran caféen
12.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Mandagstræning
Trappen foran caféen.
14.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning
Trappen, foran caféen.
16.
fredag

16:00 - 17:30

Træning
Fredagstræning
Trappen, foran caféen
17.
lørdag

12:30 - 13:30

Kamp
Nørrebro United - FA 2000 2
19.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Mandagstræning
Trappen foran caféen.
21.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning
Trappen, foran caféen.
23.
fredag

16:00 - 17:30

Træning
Fredagstræning
Trappen, foran caféen
24.
lørdag

14:00 - 15:00

Kamp
FA 2000 2 - Hellas
25.
søndag

12:00 - 13:00

Kamp
FA 2000 - Frederiksværk Fodbold Klub
Jens Jessensvej
26.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Mandagstræning
Trappen foran caféen.
28.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning
Trappen, foran caféen.
30.
fredag

16:00 - 17:30

Træning
Fredagstræning
Trappen, foran caféen
31.
lørdag

11:00 - 12:00

Kamp
Brøndbyernes IF - FA 2000
November 2020
2.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Mandagstræning
Trappen foran caféen.
4.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning
Trappen, foran caféen.
6.
fredag

16:00 - 17:30

Træning
Fredagstræning
Trappen, foran caféen
7.
lørdag

14:00 - 15:00

Kamp
FA 2000 - Farum BK
8.
søndag

11:00 - 16:00

Stævne
U12 Pigeturnering i Hafniahallen
Hafniahallen
9.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Mandagstræning
Trappen foran caféen.
11.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning
Trappen, foran caféen.
13.
fredag

16:00 - 17:30

Træning
Fredagstræning
Trappen, foran caféen
15.
søndag

14:00 - 15:00

Kamp
FA 2000 (Liga1) - Brøndbyernes IF (Liga1)
Jens Jessensvej
16.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Mandagstræning
Trappen foran caféen.
18.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning
Trappen, foran caféen.
20.
fredag

16:00 - 17:30

Træning
Fredagstræning
Trappen, foran caféen
23.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Mandagstræning
Trappen foran caféen.
25.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning
Trappen, foran caféen.
27.
fredag

16:00 - 17:30

Træning
Fredagstræning
Trappen, foran caféen
30.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Mandagstræning
Trappen foran caféen.
December 2020
2.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning
Trappen, foran caféen.
4.
fredag

16:00 - 17:30

Træning
Fredagstræning
Trappen, foran caféen
7.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Mandagstræning
Trappen foran caféen.
9.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning
Trappen, foran caféen.
11.
fredag

16:00 - 17:30

Træning
Fredagstræning
Trappen, foran caféen
14.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Mandagstræning
Trappen foran caféen.
16.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning
Trappen, foran caféen.
18.
fredag

16:00 - 17:30

Træning
Fredagstræning
Trappen, foran caféen
21.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Mandagstræning
Trappen foran caféen.
Juni 2021
4.
fredag

12:00 - 20:00

Stævne
Madsby Pige Cup 2021
Juli 2021
29.
torsdag

08:00 - 20:00

Stævne
Vildbjerg Cup 2021
August 2021
13.
fredag

12:00 - 20:00

Stævne
Talentstævne 2021