Menu

Holdets stab

Holdleder
profil
Pia Kirkeskov Svendsen
Holdleder
ingen pic
Thøger Svendsen
Træner
profil
Ask Petersen
Årgangsansvarlig
ingen pic
Lars Kragh
Træner
profil
Isak Rasmussen
Træner
ingen pic
Nikolaj Zeuthen
Assistenttræner
profil
Christian Sejersen
Assistenttræner
ingen pic
Rolf Kube

Spillerliste

ingen img
Alexander Lavlund
profil
Anton Rasmussen
ingen img
Bertil Karlshøj Truelsen
profil
Bertil Korsholm Kube
ingen img
Jonas Elmasri
profil
Julius Kirkeskov Svendsen
profil
Luke-Joan Rushton-Ferrando
ingen img
Max Emil Christian Sejersen
ingen img
Ole Quaade Zeuthen
profil
Samuel Tvede
profil
Tino Friis Bjerring
ingen img
Tobias Valentiner
profil
Viggo Mario simone
profil
Villads Westh

Holdets aktiviteter2008 2. hold

December 2020
1.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning - U13-2
Jens Jessens Vej - Kunst bane 1B
3.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning - U13-2
Søndermarksskolen kunstbane, Hoffmeyersvej 32, 2000 Frederiksberg
6.
søndag

11:30 - 13:00

Træningskamp
11-mands træningskamp mod B93 Rising Stars
Jens Jessens Vej Kunstbane 8
8.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning - U13-2
Jens Jessens Vej - Kunst bane 1B
10.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning - U13-2
Søndermarksskolen kunstbane, Hoffmeyersvej 32, 2000 Frederiksberg
12.
lørdag

10:00 - 11:00

Kamp
Sorø Freja - FA 2000
Jens Jessens vej - til samkørsel
15.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning - U13-2
Jens Jessens Vej - Kunst bane 1B
17.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning - U13-2
Søndermarksskolen kunstbane, Hoffmeyersvej 32, 2000 Frederiksberg
19.
lørdag

13:00 - 14:00

Træningskamp
Træningskamp mod Gentofte-Vangede Idrætsforening (GVI-2)
Jens Jessens Vej Kunstbane 8
21.
mandag

12:00 - 19:00

Andet
U13-2 Årsafslutning - Bio & Bold
Falkoner Biograf
22.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning - U13-2
Jens Jessens Vej - Kunst bane 1B
Januar 2021
5.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning - U13-2
Jens Jessens Vej - Kunst bane 1B
7.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning - U13-2
Søndermarksskolen kunstbane, Hoffmeyersvej 32, 2000 Frederiksberg
12.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning - U13-2
Jens Jessens Vej - Kunst bane 1B
14.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning - U13-2
Søndermarksskolen kunstbane, Hoffmeyersvej 32, 2000 Frederiksberg
19.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning - U13-2
Jens Jessens Vej - Kunst bane 1B
21.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning - U13-2
Søndermarksskolen kunstbane, Hoffmeyersvej 32, 2000 Frederiksberg
24.
søndag

12:00 - 13:00

Kamp
FA 2000 - Kalundborg GB
Jens Jessens vej
26.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning - U13-2
Jens Jessens Vej - Kunst bane 1B
28.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning - U13-2
Søndermarksskolen kunstbane, Hoffmeyersvej 32, 2000 Frederiksberg
31.
søndag

10:00 - 11:00

Kamp
FA 2000 - Hvidovre IF
Februar 2021
2.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning - U13-2
Jens Jessens Vej - Kunst bane 1B
4.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning - U13-2
Søndermarksskolen kunstbane, Hoffmeyersvej 32, 2000 Frederiksberg
6.
lørdag

10:00 - 11:00

Kamp
Hvalsø IF - FA 2000
9.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning - U13-2
Jens Jessens Vej - Kunst bane 1B
11.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning - U13-2
Søndermarksskolen kunstbane, Hoffmeyersvej 32, 2000 Frederiksberg
13.
lørdag

14:00 - 15:00

Kamp
FA 2000 - Vemmelev Boldklub
16.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning - U13-2
Jens Jessens Vej - Kunst bane 1B
18.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning - U13-2
Søndermarksskolen kunstbane, Hoffmeyersvej 32, 2000 Frederiksberg
23.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning - U13-2
Jens Jessens Vej - Kunst bane 1B
25.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning - U13-2
Søndermarksskolen kunstbane, Hoffmeyersvej 32, 2000 Frederiksberg
Marts 2021
2.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning - U13-2
Jens Jessens Vej - Kunst bane 1B
4.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning - U13-2
Søndermarksskolen kunstbane, Hoffmeyersvej 32, 2000 Frederiksberg
5.
fredag

17:30 - 18:30

Kamp
Boeslunde BK - FA 2000
9.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning - U13-2
Jens Jessens Vej - Kunst bane 1B
11.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning - U13-2
Søndermarksskolen kunstbane, Hoffmeyersvej 32, 2000 Frederiksberg
13.
lørdag

14:00 - 15:00

Kamp
Brønshøj BK - FA 2000
16.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning - U13-2
Jens Jessens Vej - Kunst bane 1B
18.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning - U13-2
Søndermarksskolen kunstbane, Hoffmeyersvej 32, 2000 Frederiksberg
21.
søndag

12:00 - 13:00

Kamp
FA 2000 - Vordingborg IF
23.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning - U13-2
Jens Jessens Vej - Kunst bane 1B
25.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning - U13-2
Søndermarksskolen kunstbane, Hoffmeyersvej 32, 2000 Frederiksberg
30.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning - U13-2
Jens Jessens Vej - Kunst bane 1B
April 2021
1.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning - U13-2
Søndermarksskolen kunstbane, Hoffmeyersvej 32, 2000 Frederiksberg
6.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning - U13-2
Jens Jessens Vej - Kunst bane 1B
8.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning - U13-2
Søndermarksskolen kunstbane, Hoffmeyersvej 32, 2000 Frederiksberg
13.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning - U13-2
Jens Jessens Vej - Kunst bane 1B
15.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning - U13-2
Søndermarksskolen kunstbane, Hoffmeyersvej 32, 2000 Frederiksberg
20.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning - U13-2
Jens Jessens Vej - Kunst bane 1B
22.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning - U13-2
Søndermarksskolen kunstbane, Hoffmeyersvej 32, 2000 Frederiksberg
27.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning - U13-2
Jens Jessens Vej - Kunst bane 1B
29.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning - U13-2
Søndermarksskolen kunstbane, Hoffmeyersvej 32, 2000 Frederiksberg
Maj 2021
4.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning - U13-2
Jens Jessens Vej - Kunst bane 1B
6.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning - U13-2
Søndermarksskolen kunstbane, Hoffmeyersvej 32, 2000 Frederiksberg
11.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning - U13-2
Jens Jessens Vej - Kunst bane 1B
13.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning - U13-2
Søndermarksskolen kunstbane, Hoffmeyersvej 32, 2000 Frederiksberg
18.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning - U13-2
Jens Jessens Vej - Kunst bane 1B
20.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning - U13-2
Søndermarksskolen kunstbane, Hoffmeyersvej 32, 2000 Frederiksberg
25.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning - U13-2
Jens Jessens Vej - Kunst bane 1B
27.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning - U13-2
Søndermarksskolen kunstbane, Hoffmeyersvej 32, 2000 Frederiksberg
Juni 2021
1.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning - U13-2
Jens Jessens Vej - Kunst bane 1B
3.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning - U13-2
Søndermarksskolen kunstbane, Hoffmeyersvej 32, 2000 Frederiksberg
8.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning - U13-2
Jens Jessens Vej - Kunst bane 1B
10.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning - U13-2
Søndermarksskolen kunstbane, Hoffmeyersvej 32, 2000 Frederiksberg
15.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning - U13-2
Jens Jessens Vej - Kunst bane 1B
17.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning - U13-2
Søndermarksskolen kunstbane, Hoffmeyersvej 32, 2000 Frederiksberg
22.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning - U13-2
Jens Jessens Vej - Kunst bane 1B
24.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning - U13-2
Søndermarksskolen kunstbane, Hoffmeyersvej 32, 2000 Frederiksberg

StillingU13 Drenge 1 (08) 8M Efterår • P1B

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 B 1908 2 7 7 0 0 21
2 Hvidovre IF 3 7 6 0 1 18
3 B 93 3 7 4 1 2 13
4 GVI 2 7 3 1 3 10
5 FA 2000 2 7 2 3 2 9
6 KB 5 7 1 1 5 4
7 Kastrup 2 7 1 0 6 3
8 Fremad Amager 2 7 1 0 6 3

StillingVinterBOLD 8-mands U-13 drenge 2 • Pulje 4

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Vordingborg IF 2 2 0 0 6
2 Hvidovre IF 1 1 0 0 3
3 Boeslunde BK 2 1 0 1 3
4 Sorø Freja 2 1 0 1 3
5 Vemmelev Boldklub 2 1 0 1 3
6 Ringsted IF 2 1 0 1 3
7 Hvalsø IF 0 0 0 0 0
8 FA 2000 1 0 0 1 0
9 Kalundborg GB 1 0 0 1 0
10 Brønshøj BK 1 0 0 1 0