Menu

U17-1

U17-1 er stamhold for FA2000's hold i U17-øst 1 rækken og U16-øst 2. Herudover deltager holdet i pokalturneringen i de nævnte rækker. Truppen består af drenge født i 2004 og 2005

Trænerteam

Cheftræner
profil
Ali Ayhan
Assistenttræner
profil
Casper Emil Alberts
Assistenttræner
profil
Thorsten Jessen
Elite holdkortindberetter
ingen pic
Henrik Jensen
Elite holdkortindberetter
profil
Morten Børkop
Fysisk træner
ingen pic
Mads Lehmann Broe

Spillerliste

profil
Adam Munch Toldam
profil
Ahad Walayat
profil
Asbjørn Kjærland Koefoed
profil
August Rahn
profil
Bahtiyar Erpolat
profil
Bastian Børglum Laursen
profil
Benjamin Øe
profil
Bertil Alban
profil
Carl Sander Dalsgaard
profil
Christian Eriksen
profil
Evans Junior Appia
profil
Frederik Oliver Ravn Jensen
profil
Georg Nordquist
profil
Hector Thougaard
profil
Javany Antonio Lawrence
profil
Leon Uzeiri
profil
Lucas Jakobsen
profil
Marcus Wolstrup
profil
Marius Pignat Larsen
profil
Mikkel Withander Dalsgaard
profil
Miron Zuberovski
ingen img
Nawfel Laarej
profil
Niels Haugaard
profil
Nikolaj Andonovski
profil
Noah Malik Faty Danielsson
profil
Oliver Binderup-Køhn
profil
Patricio da Silva Djaquite
profil
Philip Alexander Buck
profil
Rasmus Carlsen
ingen img
Rian Aliti
ingen img
Saed Hoseini
profil
Sami Jalal
profil
Tyrese Laryea Ogbonnia
profil
Valdemar Overby-Poulsen

Holdets aktiviteterFA 2000 U17 2004/05 2020/21

April 2021
15.
torsdag

18:00 - 19:30

Træning
Torsdagstræning på kunst 8
JJV
16.
fredag

17:30 - 19:00

Træning
Fredagstræning på kunst 7
JJV
17.
lørdag

14:45 - 16:10

Kamp
Vallensbæk IF - FA 2000
18.
søndag

12:30 - 13:55

Kamp
Brøndby Strand IK - FA 2000
20.
tirsdag

18:00 - 19:30

Træning
Tirsdagstræning på kunst 8
JJV
22.
torsdag

18:00 - 19:30

Træning
Torsdagstræning på kunst 8
JJV
23.
fredag

17:30 - 19:00

Træning
Fredagstræning på kunst 7
JJV
24.
lørdag

12:00 - 13:25

Kamp
FA 2000 - Lyngby
25.
søndag

12:00 - 13:25

Kamp
FA 2000 - Hørsholm-Usserød IK (Ø1)
26.
mandag

19:00 - 20:45

Kamp
Nivå-Kokkedal (M) - FA 2000 (Ø2)
27.
tirsdag

18:00 - 19:30

Træning
Tirsdagstræning på kunst 8
JJV
29.
torsdag

18:00 - 19:30

Træning
Torsdagstræning på kunst 8
JJV
30.
fredag

17:30 - 19:00

Træning
Fredagstræning på kunst 7
JJV
Maj 2021
2.
søndag

16:00 - 17:25

Kamp
Sundby - FA 2000
2.
søndag

16:00 - 17:25

Kamp
B93 - FA 2000
4.
tirsdag

18:00 - 19:30

Træning
Tirsdagstræning på kunst 8
JJV
6.
torsdag

18:00 - 19:30

Træning
Torsdagstræning på kunst 8
JJV
7.
fredag

17:30 - 19:00

Træning
Fredagstræning på kunst 7
JJV
7.
fredag

19:00 - 20:25

Kamp
FA 2000 - Jægersborg
8.
lørdag

12:00 - 13:25

Kamp
FA 2000 - Union
11.
tirsdag

18:00 - 19:30

Træning
Tirsdagstræning på kunst 8
JJV
13.
torsdag

18:00 - 19:30

Træning
Torsdagstræning på kunst 8
JJV
14.
fredag

17:30 - 19:00

Træning
Fredagstræning på kunst 7
JJV
15.
lørdag

12:00 - 13:25

Kamp
Herlufsholm GF - FA 2000
16.
søndag

14:00 - 15:25

Kamp
AC Amager Academy - FA 2000
18.
tirsdag

18:00 - 19:30

Træning
Tirsdagstræning på kunst 8
JJV
20.
torsdag

18:00 - 19:30

Træning
Torsdagstræning på kunst 8
JJV
21.
fredag

17:30 - 19:00

Træning
Fredagstræning på kunst 7
JJV
25.
tirsdag

18:00 - 19:30

Træning
Tirsdagstræning på kunst 8
JJV
25.
tirsdag

19:00 - 20:25

Kamp
Farum 2 - FA 2000
27.
torsdag

18:00 - 19:30

Træning
Torsdagstræning på kunst 8
JJV
28.
fredag

17:30 - 19:00

Træning
Fredagstræning på kunst 7
JJV
29.
lørdag

12:00 - 13:25

Kamp
FA 2000 - A27
30.
søndag

14:00 - 15:25

Kamp
LSF - FA 2000
Juni 2021
5.
lørdag

12:00 - 13:25

Kamp
Farum - FA 2000
6.
søndag

12:00 - 13:25

Kamp
FA 2000 - A27
10.
torsdag

19:00 - 20:25

Kamp
FA 2000 - Frem
11.
fredag

18:00 - 19:25

Kamp
FA 2000 - LSF
13.
søndag

12:00 - 13:25

Kamp
FA 2000 - Holbæk B&I

StillingU17 Drenge Øst 1 Forår (04-05) • Øst 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Sundby 1 1 0 0 3
2 Holbæk B&I 1 1 0 0 3
3 Hørsholm-Usserød IK (Ø1) 1 1 0 0 3
4 LSF 1 1 0 0 3
5 Frem 1 1 0 0 3
6 FA 2000 1 1 0 0 3
7 Jægersborg 1 0 0 1 0
8 Brøndby Strand IK 1 0 0 1 0
9 Lyngby 2 1 0 0 1 0
10 Farum 2 1 0 0 1 0
11 A27 1 0 0 1 0
12 AC Amager Academy 1 0 0 1 0

StillingU16 Drenge Øst 1 Forår (05) • Øst 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 LSF 1 1 0 0 3
2 Lyngby 1 1 0 0 3
3 Herlufsholm GF 1 1 0 0 3
4 B93 1 1 0 0 3
5 FA 2000 0 0 0 0 0
6 A27 1 0 0 1 0
7 Farum 1 0 0 1 0
8 Union 1 0 0 1 0
9 Vallensbæk IF 1 0 0 1 0