Menu

Holdets stab

Holdleder
ingen pic
Mette Diget Christensen
Træner
profil
Steen Georg Brandt
Assistenttræner
ingen pic
Julie Prætorius
Assistenttræner
ingen pic
Zille Deona Olsen
Træner
profil
Frederik Meldal Nørgård
Holdleder
profil
Per Dahlstrøm

Spillerliste

profil
Alberte Wahl Lindholm
profil
Alma Caroline Dahl Meier
ingen img
Anabita Attaran
profil
Andrea Rothman-Pedersen
profil
Anne-Sofie Trudsø
profil
Asta Billie Flintegaard Thrane
ingen img
Asta Aamand Nørgaard
ingen img
Benedicte Pohlentz
profil
Carla Dalberg
ingen img
Clara Cecilie Grauslund Poulsen
profil
Clara Hommel Ilsøe
ingen img
Dalin Al-Ubadi
profil
Emina Secilmis
ingen img
Emma Lilliendahl van Rijn
profil
Eylem Oruc
profil
Freja Dan Thoudal
ingen img
Gaby Jasmin Fuchs
profil
Ida Sofie Diget Christensen
profil
Johanna Juul Agergaard
profil
Julie Børkop
profil
Kajsa Lehmann Møller
profil
Karla Willems
profil
Laura Kristine Spangholm
profil
Linnea Klose Jensen
ingen img
Louisha Soltani
profil
Luna Lagerbon Bruun
profil
Lærke Mønsted Karnbak
profil
Magnea Osk Indridadottir
profil
Mathilde Overgaard Nielsen
profil
Milla Cajus Tverland
ingen img
Nicoline Torpe
profil
Nora Suhr Larsen
profil
Rafaella Lissau
profil
Savannah Skikkild
profil
Sibel Semovska
ingen img
Smilla Thorlaksen
ingen img
Smilla Aamand Nørgaard
ingen img
Sofie Rysgaard-Højberg
profil
Solvei Klinkby Berndsen
profil
Victoria Christine Cordt Gyldenkærne
ingen img
Yasmin Charlotte Pedersen
ingen img
Zara Mathisen

Holdets aktiviteter2007 piger Liga

December 2020
7.
mandag

18:00 - 19:00

Træning
Løbe og intervaltræning i 2 grupper
Frederiksberg Hallen
9.
onsdag

18:00 - 19:00

Træning
Løbe- og intervaltræning
JJ Frederiksberg Hallen
12.
lørdag

10:00 - 11:00

Træning
Træning på Rødovre Kunst med bold
Rødovre Kunst ved Jyllingevej
12.
lørdag

11:00 - 12:00

Træning
Træning på Rødovre Kunst - gruppe 2
Rødovre Kunst ved Jyllingevej
14.
mandag

18:00 - 19:00

Træning
Løbe- og intervaltræning i 2 grupper
Frederiksberg Hallen
16.
onsdag

18:00 - 19:00

Træning
Løbe- og intervaltræning i 2 grupper
Frederiksberg Hallen
18.
fredag

16:30 - 17:30

Træning
Løbe- og intervaltræning med efterfølgende afslutning
Frederiksberg Hallen
18.
fredag

17:30 - 19:00

Andet
Jule-hygge - god ferie
Kunst 1 - ved teltet
27.
søndag

10:00 - 11:00

Træning
Juletræning ligapigerne frivilligt max 9
JJ Vej trappen
27.
søndag

11:00 - 12:00

Træning
Juletræning mesterrækkepigerne frivilligt max. 9
JJ Vej kunst 1
30.
onsdag

10:00 - 11:00

Træning
Juletræning ligapigerne max 9
30.
onsdag

11:00 - 12:00

Træning
Juletræning mesterrækkepigerne frivilligt max 9
Kunst 1
Januar 2021
6.
onsdag

17:00 - 18:00

Træning
Keeper træning
JJ Vej - mellemstykket kunst 1 og 2
6.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning vinter KUNST 7B
8.
fredag

16:00 - 17:30

Træning
Fredagstræning vinter liga 1 KUNST 1 B
11.
mandag

17:00 - 18:00

Træning
Keeper træning
JJ Vej - mellemstykket kunst 1 og 2
11.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Mandagstræning vinter KUNST 1 B
JJ Vej trappen
13.
onsdag

17:00 - 18:00

Træning
Keeper træning
JJ Vej - mellemstykket kunst 1 og 2
13.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning vinter KUNST 7B
15.
fredag

16:00 - 17:30

Træning
Fredagstræning vinter liga 1 KUNST 1 B
16.
lørdag

12:45 - 13:55

Kamp
Måløv BK - FA 2000
18.
mandag

17:00 - 18:00

Træning
Keeper træning
JJ Vej - mellemstykket kunst 1 og 2
18.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Mandagstræning vinter KUNST 1 B
JJ Vej trappen
20.
onsdag

17:00 - 18:00

Træning
Keeper træning
JJ Vej - mellemstykket kunst 1 og 2
20.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning vinter KUNST 7B
22.
fredag

10:00 - 20:00

Stævne
Hjørring Elite Cup
Vi melder det ud i slut december
25.
mandag

17:00 - 18:00

Træning
Keeper træning
JJ Vej - mellemstykket kunst 1 og 2
25.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Mandagstræning vinter KUNST 1 B
JJ Vej trappen
27.
onsdag

17:00 - 18:00

Træning
Keeper træning
JJ Vej - mellemstykket kunst 1 og 2
27.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning vinter KUNST 7B
29.
fredag

16:00 - 17:30

Træning
Fredagstræning vinter liga 1 KUNST 1 B
30.
lørdag

10:00 - 11:10

Kamp
FA 2000 - Bk. Hekla
Februar 2021
1.
mandag

17:00 - 18:00

Træning
Keeper træning
JJ Vej - mellemstykket kunst 1 og 2
1.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Mandagstræning vinter KUNST 1 B
JJ Vej trappen
3.
onsdag

17:00 - 18:00

Træning
Keeper træning
JJ Vej - mellemstykket kunst 1 og 2
3.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning vinter KUNST 7B
5.
fredag

16:00 - 17:30

Træning
Fredagstræning vinter liga 1 KUNST 1 B
6.
lørdag

13:30 - 14:45

Træningskamp
FA 2000 (liga 1) - Herlufsholm (liga 2)
JJ Vej trappen
7.
søndag

10:00 - 11:10

Kamp
HIK - FA 2000
8.
mandag

17:00 - 18:00

Træning
Keeper træning
JJ Vej - mellemstykket kunst 1 og 2
8.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Mandagstræning vinter KUNST 1 B
JJ Vej trappen
10.
onsdag

17:00 - 18:00

Træning
Keeper træning
JJ Vej - mellemstykket kunst 1 og 2
10.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning vinter KUNST 7B
12.
fredag

16:00 - 17:30

Træning
Fredagstræning vinter liga 1 KUNST 1 B
15.
mandag

17:00 - 18:00

Træning
Keeper træning
JJ Vej - mellemstykket kunst 1 og 2
15.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Mandagstræning vinter KUNST 1 B
JJ Vej trappen
17.
onsdag

17:00 - 18:00

Træning
Keeper træning
JJ Vej - mellemstykket kunst 1 og 2
17.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning vinter KUNST 7B
19.
fredag

16:00 - 17:30

Træning
Fredagstræning vinter liga 1 KUNST 1 B
22.
mandag

17:00 - 18:00

Træning
Keeper træning
JJ Vej - mellemstykket kunst 1 og 2
22.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Mandagstræning vinter KUNST 1 B
JJ Vej trappen
24.
onsdag

17:00 - 18:00

Træning
Keeper træning
JJ Vej - mellemstykket kunst 1 og 2
24.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning vinter KUNST 7B
26.
fredag

16:00 - 17:30

Træning
Fredagstræning vinter liga 1 KUNST 1 B
27.
lørdag

13:00 - 14:30

Træningskamp
Træningskamp Allerød U-16 - FA 2000 Liga 1
Kunst Allerød
Marts 2021
1.
mandag

17:00 - 18:00

Træning
Keeper træning
JJ Vej - mellemstykket kunst 1 og 2
1.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Mandagstræning vinter KUNST 1 B
JJ Vej trappen
3.
onsdag

17:00 - 18:00

Træning
Keeper træning
JJ Vej - mellemstykket kunst 1 og 2
3.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning vinter KUNST 7B
5.
fredag

16:00 - 17:30

Træning
Fredagstræning vinter liga 1 KUNST 1 B
6.
lørdag

12:45 - 14:00

Træningskamp
Ringsted U-16 - FA 2000 U-14
Ringsted
6.
lørdag

14:00 - 15:10

Kamp
FA 2000 - Greve Fodbold
8.
mandag

17:00 - 18:00

Træning
Keeper træning
JJ Vej - mellemstykket kunst 1 og 2
8.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Mandagstræning vinter KUNST 1 B
JJ Vej trappen
10.
onsdag

17:00 - 18:00

Træning
Keeper træning
JJ Vej - mellemstykket kunst 1 og 2
10.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning vinter KUNST 7B
12.
fredag

16:00 - 17:30

Træning
Fredagstræning vinter liga 1 KUNST 1 B
15.
mandag

17:00 - 18:00

Træning
Keeper træning
JJ Vej - mellemstykket kunst 1 og 2
15.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Mandagstræning vinter KUNST 1 B
JJ Vej trappen
17.
onsdag

17:00 - 18:00

Træning
Keeper træning
JJ Vej - mellemstykket kunst 1 og 2
17.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning vinter KUNST 7B
19.
fredag

16:00 - 17:30

Træning
Fredagstræning vinter liga 1 KUNST 1 B
22.
mandag

17:00 - 18:00

Træning
Keeper træning
JJ Vej - mellemstykket kunst 1 og 2
22.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Mandagstræning vinter KUNST 1 B
JJ Vej trappen
24.
onsdag

17:00 - 18:00

Træning
Keeper træning
JJ Vej - mellemstykket kunst 1 og 2
24.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning vinter KUNST 7B
26.
fredag

16:00 - 17:30

Træning
Fredagstræning vinter liga 1 KUNST 1 B
29.
mandag

17:00 - 18:00

Træning
Keeper træning
JJ Vej - mellemstykket kunst 1 og 2
29.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Mandagstræning vinter KUNST 1 B
JJ Vej trappen
31.
onsdag

17:00 - 18:00

Træning
Keeper træning
JJ Vej - mellemstykket kunst 1 og 2
31.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Onsdagstræning vinter KUNST 7B
April 2021
2.
fredag

16:00 - 17:30

Træning
Fredagstræning vinter liga 1 KUNST 1 B
5.
mandag

17:00 - 18:00

Træning
Keeper træning
JJ Vej - mellemstykket kunst 1 og 2
21.
onsdag

18:30 - 19:40

Kamp
FA 2000 (Liga1) - Farum BK (Liga1)