FA2000, FREDERIKSBERG ALLIANCEN 2000

 

 

 

 

 

SPONSORER 

 

 

 

 

Danish_FB_FindUsOnFacebook-320.png

 

Se resultatet af dagens kampe klik her!

 

Hjemmekampe

 

Kl Række Pulje Hjemmehold Udehold Bane
Tirsdag den 18. juni 2019
21:00 M+50 1 P1 FA 2000 Dragør Bk. Ku 3
Fredag den 21. juni 2019
19:00 Serie 1, P3 P3 FA 2000 2 Husum 2 Ku 4
Lørdag den 22. juni 2019
10:00 U12 Piger 3 P1 FA 2000 2 BK Hekla Ku 4 A
10:00 U11 Drenge 1 P1 FA 2000 1 HIK 1 Ku 4 B
15:30 U14 Drenge Øst 1 P2 FA 2000 A 27 Ku 4
Søndag den 23. juni 2019
10:00 U11 Drenge 2 P2 FA 2000 2 CIK 1 Ku 4 A
10:00 U11 Drenge 3 P2 FA 2000 4 CIK 2 Ku 4 B
13:30 Serie 4, P13/16 P16 FA 2000 7 Bispebjerg 2 Ku 4
13:30 Serie 3, P8/11 P10 FA 2000 5 Østerbro IF 5 Ku 3

Udekampe

Kl Række Pulje Hjemmehold Udehold Spillested
Mandag den 17. juni 2019
19:00 M+32 Øst Øst AB FA 2000 Akademisk Boldklub
19:00 U21 A, 2019 Finale U21 A Fremad Amager FA 2000 Sundby I P. Opvisn.
20:15 M+60 P1 B.93 FA 2000/Rødovre Kunst, B93
20:30 Herre Senior 2 P1 Nørrebro United 5 FA 2000 4 Kunst, Nørrebroparken
Tirsdag den 18. juni 2019
18:30 Serie 4, P13/16 P13 Kastrup 3 FA 2000 8 Røllikevej
19:00 Serie 1, P3 P3 Union 2 FA 2000 2 Kunst, Genforeningspladsen
19:00 7eren Pokal P1 Amager FF FA 2000 8 John Tranums Alle
19:15 U13 Piger Øst P1 B93 FA 2000 Kunst, B93
Onsdag den 19. juni 2019
18:30 U12 Piger 3 P1 B 93 FA 2000 2 B 93 Svanemølleanlæg
18:30 U15 Drenge Øst 2 P1 Brøndbyernes IF  FA 2000 Brøndby Stadion
19:00 M+45 1 P1 Dragør Bk. FA 2000 Dragør Bk
19:30 Serie 4, P13/16 P16 Fremad Valby 6 FA 2000 7 Valby IP, tribunen
Torsdag den 20. juni 2019
19:00 U17 Drenge Øst 2 Øst 2 KFUM BK, Roskilde FA 2000 Lillevang Idrætscenter
Fredag den 21. juni 2019
17:30 U11 Piger 1 P1 HIK FA 2000 HIK
18:00 U19 Drenge Øst 2 Øst 2 Virum-Sorgenfri BK FA 2000 Virum Stadion
Lørdag den 22. juni 2019
09:30 U12 Drenge 1 P1 HIK 1 FA 2000 1 Kunst, HIK
10:00 U12 Drenge 4 P21 Valby BK 2 FA 2000 4 Kunst, Valby IP, tribunen
10:00 U11 Piger 2 P1 Vanløse/Damsø FA 2000 2 Vanløse I P
10:00 U12 Piger 1 P1 HIK FA 2000 Kunst, HIK
11:15 U13 Drenge Øst 2 P21 Østerbro IF FA 2000 Kunst, Ryparken
11:15 Finals U15 Pige  P1 Rønnede IF FA 2000 Borup Stadion
11:15 Serie 4, P13/16 P14 Fremad Valby 3 FA 2000 6 Kunst, Valby IP, tribunen
13:00 U17 Drenge Øst 2 Øst 2 RB 1906 2 FA 2000 Roskilde Idrætspark Kunst
Søndag den 23. juni 2019
11:45 Serie 5, P18/22 P21 Stefan 4 FA 2000 9 Kunst, Grøndal Centret
13:00 U12 Drenge 2 P1 Valby BK 1 FA 2000 2 Kunst, Valby IP, tribunen

BOLD.DK

Copyright © 2009 - FA 2000 - Frederiksberg Alliancen