FA2000, FREDERIKSBERG ALLIANCEN 2000

 

 

 

 

 

SPONSORER 

 

 

 

 

Danish_FB_FindUsOnFacebook-320.png

 

Se resultatet af dagens kampe klik her!

 

Hjemmekampe uge 16-17

 

Kl Række Pulje Hjemmehold Udehold Bane
Mandag den 15. april 2019
19:30 Old Boys-LP Pulje 1 FA 2000 Allerød Fodbold Klub Ku 4
           
           
Hjemmekampe uge 17
Mandag den 22. april 2019
13:30 Serie 2, Kv  P2 Rikken FC / FA 2000 2 Dragør Ku 4
Tirsdag den 23. april 2019
19:45 M+50 1 P1 FA 2000 Hvidovre IF Frb Ip
Onsdag den 24. april 2019
18:00 U13 Piger Øst P1 FA 2000 Brøndbyernes IF Ku 4 A
21:00 Serie 4, P13/16 P16 FA 2000 7 Hvidovre IF 3 Ku 4
Torsdag den 25. april 2019
21:00 7eren Pokal (Herrer) P1 FA 2000 9 FB 2 2135
Fredag den 26. april 2019
17:00 U15 Drenge 1 P1 FA 2000 2 FB Ku 4
18:30 U17 Drenge Øst 2 Øst 2 FA 2000 Avarta Ku 4
19:15 M+32 Øst Øst FA 2000 BSF Ku 1
20:45 Herre Senior 2  P1 FA 2000 4 Fremad Valby 2 Ku 1 B
20:45 Herre Senior 2 P3 FA 2000 5 Kalas IF Ku 1 A
Lørdag den 27. april 2019
10:00 U13 Drenge 2 P2 FA 2000 2 HIK 3 Ku 4 B
10:00 U11 Drenge 1 P1 FA 2000 1 B 93 1 Ku 4 A
11:15 U14 Drenge Øst 1 P2 FA 2000 Holbæk B&I Ku 4
13:00 Serie 2, P5/6  P6 FA 2000 3 Skjold 2 Ku 4
13:45 Herre-DS P2 FA 2000 B 1908 Frb Ip
15:00 U14 Drenge M Mester FA 2000 2 Fremad Amager 2 Ku 4
16:30 M+60 P1 FA 2000/Rødovre Skovshoved/HIK Ku 4
Søndag den 28. april 2019
10:00 U16 Piger M P1 FA 2000 FB Ku 4
10:00 Serie 5, P18/22 P21 FA 2000 9 KFB 5 Ku 1
11:30 U11 Drenge 2 P2 FA 2000 2 BK Frem 2 Ku 4 A
11:30 U11 Drenge 3 P2 FA 2000 4 BK Frem 2 Ku 4 B
11:45 Serie 4, P13/16  P13 FA 2000 10 FB 11 Ku 1
12:45 Kvinde Senior 2 P4 FA 2000 ØKF Ku 4 A
12:45 U12 Piger 3 P1 FA 2000 2 Husum Bk Ku 4 B
13:30 Herre Senior 3 P2 FA 2000 7 Bispebjerg 2135
13:30 Herre Senior 3 P4 FA 2000 8 Stefan 3 2135
14:00 U12 Piger 1 P1 FA 2000 B 1908 Ku 4 A
15:15 Serie 3, P8/11 P10 FA 2000 5 B.93 4 Ku 4
17:00 Herre Senior 4  P1 FA 2000 9 KFB 5 Ku 4 A
17:00 U15 Piger P1 FA 2000 HIK Ku 4 B

Udekampe uge 16-17

 

Kl Række Pulje Hjemmehold Udehold Spillested
Mandag den 15. april 2019
19:30 M+50 1 P1 B.93 FA 2000 Kunst, B93
Onsdag den 17. april 2019
19:45 Herre Senior 2 P1 Union 2 FA 2000 4 Kunst, Grøndal Centret
Lørdag den 20. april 2019
15:30 Herre-DS P2 TFC Odsherred FA 2000 Vig Idrætscenter
           
Udekampe uge 17
Mandag den 22. april 2019
10:00 Serie 1, Kv  P1 Nørrebro United FA 2000 Kunst, Mimersparken
13:30 Serie 1, P3 P3 Skovshoved IF 2 FA 2000 2 Skovshoved I P
15:15 Herre Senior 2  P4 FFV FA 2000 2 Kunst, Valby IP, tribunen
Tirsdag den 23. april 2019
18:45 Serie 2, P5/6  P5 Kastrup 2 FA 2000 4 Røllikevej
Onsdag den 24. april 2019
17:30 U16 Piger M P1 Fremad Valby FA 2000 Valby IP, tribunen
18:00 U13 Drenge 4 P4 Amager FF FA 2000 3 Kunst, John Tranums Alle
18:30 Ung.pokalen U14 Drenge P1 AB (Øst 1) FA 2000 (Øst 1) Akademisk Boldklub
19:00 Herre Senior 4 P8 2900 United FA 2000 10 Gentofte Sportspark
Torsdag den 25. april 2019
19:30 Serie 4, P13/16  P14 Brønshøj Bk. 4 FA 2000 6 Kunst, Tingbjerg IP
21:00 M+55 1 P1 KB Rødovre/FA 2000 Kunst, KB, P. Bangs Vej
Fredag den 26. april 2019
16:30 U14 Drenge 3 P3 Østerbro IF FA 2000 3 Fælledparken
Lørdag den 27. april 2019
10:00 U13 Drenge Øst 2 P2 FFB  FA 2000 Frederikssund Stadion
11:15 U13 Piger Øst  P1 Hareskov IF FA 2000 Birkevang
11:15 U11 Piger 2 P1 Vanløse/Damsø FA 2000 2 Vanløse I P
11:15 Serie 2, Kv P2 B.1908 Rikken FC / FA 2000 2 Sundby Idrætspark
11:15 Serie 5, P18/22 P20 Hellas 3 FA 2000 8 Engdraget
11:30 U12 Drenge 3 P1 B 93 5 FA 2000 3 B 93 Svanemølleanlæg.
12:00 Herre Senior 3 P3 Østerbro IF 5 FA 2000 6 Fælledparken
13:00 U19 Drenge Øst 2 Øst 2 FFB FA 2000 Frederikssund Stadion
13:00 Serie 1, Kv P1 PI Fodbold FA 2000 Kunst, Valby IP, tribunen
13:00 U12 Drenge 1 P1 B 93 1 FA 2000 1 B 93 Svanemølleanlæg.
15:00 Serie 1, P3 P3 GVI 2 FA 2000 2 GVI. Nymosen
16:15 U12 Drenge 2 P1 B 93 3 FA 2000 2 Kunst, B93
16:30 Herre Senior M  Mester Nørrebro United FA 2000 Kunst, Nørrebroparken
Søndag den 28. april 2019
10:00 U11 Piger 1 P1 GVI FA 2000 GVI. Nymosen
11:45 Serie 5, P18/22 P22 Skjold 15 FA 2000 11 Fælledparken
13:30 U16 Drenge M Mester B93 FA 2000 B 93 Svanemølleanlæg.

BOLD.DK

Copyright © 2009 - FA 2000 - Frederiksberg Alliancen