Menu
Hjemmekampe
September 2020
25.
fredag
18.00
FA 2000
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 2 (07) efterår • Pulje 2
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunst 1
Hillerød Fodbold
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunst 1
25.
fredag
19.15
FA 2000
Herrer
M+32
M+32 Øst Efterår 2020 • Øst
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunst 7
Tuse IF
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunst 7
26.
lørdag
10.00
FA 2000 3
Herrer
U12
U12 Drenge (09) 8v8 3 Efterår • Pulje 3
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunst 7 A
BK Union 2
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunst 7 A
26.
lørdag
10.00
FA 2000 1
Herrer
U11
U11 Drenge (10) 8v8 1 Efterår • Pulje 1
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunst 7 B
Hvidovre IF 1
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunst 7 B
26.
lørdag
12.00
FA 2000 2
Herrer
Senior
Serie 1, P3 Efterår • P3
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunst 1
B.1903 3
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunst 1
26.
lørdag
12.00
FA 2000 3
Herrer
Senior
Serie 2, P5/6 Efterår • P5
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunst 7
Sønderbro Fight 2
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunst 7
26.
lørdag
13.30
FA 2000
Herrer
Senior
2. division 2020/21 • Pulje 2
Frederiksberg IP, kunst
Frederiksberg Idrætspark
Slagelse B&I
Frederiksberg IP, kunst
Frederiksberg Idrætspark
26.
lørdag
14.00
FA 2000
Herrer
Senior
Herre Senior 1 7M Efterår • P1
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunst 1A
HBE 2
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunst 1A
26.
lørdag
14.00
FA 2000 5
Herrer
Senior
Herre Senior 3 7M Efterår • P1
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunst 1B
Stefan 3
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunst 1B
26.
lørdag
14.00
FA 2000
Kvinder
Senior
Kvinde Senior 2 7M Efterår • P2
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunst 7 B
Amager FF
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunst 7 B
26.
lørdag
14.00
FA 2000
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 2 8M (08) efterår • Pulje 3
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunst 7 A
Holbæk B&I
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunst 7 A
26.
lørdag
16.00
FA 2000 8
Herrer
Senior
Herre Senior 4 7M Efterår • P4
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunst 1A
Nørrebro United 8
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunst 1A
27.
søndag
10.00
FA 2000 7
Herrer
Senior
Herre Senior 3 7M Efterår • P6
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunst 11
Klub 14
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunst 11
27.
søndag
10.00
FA 2000 2
Herrer
U16
U16 Drenge M (05) Efterår • Mester
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunst 1
KFUM
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunst 1
27.
søndag
10.00
FA 2000 4
Herrer
U14
U14 Drenge 4 (07) Efterår • Pulje 1
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunst 8
KB 5
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunst 8
27.
søndag
10.00
FA 2000
Kvinder
U14
U14 Piger M (07) Efterår • Pulje 1
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunst 7
Hvidovre IF 2
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunst 7
27.
søndag
12.00
FA 2000
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 1 8M (08) efterår • Pulje 1
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunst 7 A
BSF
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunst 7 A
27.
søndag
12.00
FA 2000 7
Herrer
Senior
Serie 4, P13/16 Efterår • P16
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunst 8
Skjold 7
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunst 8
27.
søndag
12.00
FA 2000 1
Kvinder
U12
U12 Piger (09) 2 8v8 Efterår • Pulje 1
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunst 7 B
Jægersborg BK 1
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunst 7 B
27.
søndag
12.00
FA 2000 2
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (07) Efterår • P2 A
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunst 1
Union
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunst 1
27.
søndag
14.00
FA 2000 2
Herrer
U17
U17 Drenge M (04-05) Efterår • Mester
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunst 1
B93 2
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunst 1
27.
søndag
14.00
FA 2000
livescore
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (05-06) Efterår • P1
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunst 8
Hellas-Damsø
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunst 8
27.
søndag
14.00
FA 2000 8
Herrer
Senior
Serie 5, P18/22 Efterår • P20
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunst 7
Skjold 11
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunst 7
27.
søndag
16.00
FA 2000 10
Herrer
Senior
Serie 5, P18/22 Efterår • P18
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunst 1
Skjold 12
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunst 1
28.
mandag
19.30
FA 2000 (Ø1)
Herrer
U19
Ungdomspokal U19 Drenge (02-03) 20/21 • P1
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunst 1
FC Helsingør (Division)
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunst 1
28.
mandag
22.00
FA 2000
Kvinder
Senior
Hovedstads 7’er pokalen 2020 (Kvinder) • P1
Kunst, Jens Jessens Vej
AlkenRy United
Kunst, Jens Jessens Vej
29.
tirsdag
19.30
FA 2000 6
Herrer
Senior
Serie 4, P13/16 Efterår • P13
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunst 1
Skjold 8
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunst 1
29.
tirsdag
19.45
FA 2000
Herrer
M+50
M+50 1 Efterår • Pulje 1
Frederiksberg IP, kunst
Frederiksberg Idrætspark
Dragør Bk.
Frederiksberg IP, kunst
Frederiksberg Idrætspark
30.
onsdag
17.30
FA 2000 4
Herrer
U14
U14 Drenge 4 (07) Efterår • Pulje 1
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunst 8
B 1908 2
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunst 8
30.
onsdag
19.00
FA 2000 (Liga1)
Kvinder
U16
Ungdomspokalen U16 Piger (05) 20/21 • Pulje 1
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunst 7
Brøndbyernes IF (Liga1)
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunst 7
30.
onsdag
19.30
FA 2000 (Ø1)
Herrer
U17
Ungdomspokal U17 Drenge (04-05) 20/21 • P1
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunst 1
HB Køge (Division)
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunst 1
Oktober 2020
1.
torsdag
18.00
Rødovre/FA 2000
Herrer
M+55
M+55 1 Efterår • Pulje 1
Rødovre Stadion
KB
Rødovre Stadion
Udekampe
September 2020
25.
fredag
17.00
FB
Herrer
U16
U16 Drenge Øst 2 Efterår 2020 (05) • P2
Kunst, Jens Jessens Vej
FA 2000
Kunst, Jens Jessens Vej
25.
fredag
17.30
KB 5
Herrer
U13
U13 Drenge 1 (08) 8M Efterår • P2
Kunst, KB, P. Bangs Vej
FA 2000 2
Kunst, KB, P. Bangs Vej
26.
lørdag
09.00
BK Vestia 3
Herrer
U11
U11 Drenge (10) 8v8 3 Efterår • Pulje 3
Bavnehøj Idrætsanlæg
FA 2000 3
Bavnehøj Idrætsanlæg
26.
lørdag
10.00
FC Babylon
Herrer
Senior
Herre Senior 3 7M Efterår • P5
Kunst, Ryparken
FA 2000 4
Kunst, Ryparken
26.
lørdag
10.00
AB Tårnby
Herrer
M+50
M+50 1 Efterår • Pulje 1
Tårnby Stadion
FA 2000
Tårnby Stadion
26.
lørdag
10.45
BK Rødovre
Herrer
U12
U12 Drenge (09) 8v8 2 Efterår • Pulje 4
Rødovre Stadion
FA 2000 2
Rødovre Stadion
26.
lørdag
11.00
BK Hekla 1
Kvinder
U11
U11 Piger (10) 1 8v8 Efterår • Pulje 1
Kunst, Hekla park
FA 2000 1
Kunst, Hekla park
26.
lørdag
11.30
Skjold 7
Herrer
Senior
Herre Senior 3 7M Efterår • P2
Kunst, Lundehusparken
FA 2000 6
Kunst, Lundehusparken
26.
lørdag
12.00
HIK 2
Herrer
U16
U16 Drenge 2 (05) Efterår • P2
Kunst, HIK
FA 2000 3
Kunst, HIK
26.
lørdag
12.00
GVI
Kvinder
U13
U13 Piger 1 (08) 8M Efterår • P2
GVI. Nymosen
FA 2000 2
GVI. Nymosen
26.
lørdag
12.15
Ørestad IF
Herrer
U11
U11 Drenge (10) 8v8 4 Efterår • Pulje 2
Kunst, Kalvebod Fælled Skole
FA 2000 4
Kunst, Kalvebod Fælled Skole
26.
lørdag
14.00
Østerbro IF 2
Herrer
Senior
Serie 2, P5/6 Efterår • P6
Fælledparken
FA 2000 4
Fælledparken
26.
lørdag
16.00
FB 13
Herrer
Senior
Serie 4, P13/16 Efterår • P15
Kunst, Jens Jessens Vej
FA 2000 5
Kunst, Jens Jessens Vej
27.
søndag
10.00
Østerbro IF 2
Herrer
U11
U11 Drenge (10) 8v8 2 Efterår • Pulje 3
Kunst, Ryparken
FA 2000 2
Kunst, Ryparken
27.
søndag
10.00
B 1908 3
Herrer
U13
U13 Drenge 4 (08) 8M Efterår • P4A
Sundby Idrætspark
FA 2000 3
Sundby Idrætspark
27.
søndag
10.00
FB 2
Herrer
U14
U14 Drenge 4 (07) Efterår • Pulje 1
Kunst, Jens Jessens Vej
FA 2000 3
Kunst, Jens Jessens Vej
27.
søndag
12.00
B93 2
Herrer
U15
U15 Drenge M (06) Efterår • Mester
Kunst, B93
FA 2000
Kunst, B93
27.
søndag
12.00
Roskilde Pigefodbold
Kvinder
U16
U16 Piger Øst 1 (05) efterår • Pulje 1
Himmelev Idrætspark
FA 2000
Himmelev Idrætspark
27.
søndag
14.00
Nørrebro United 3
Herrer
Senior
Herre Senior 2 7M Efterår • P2
Kunst, Nørrebroparken
FA 2000 2
Kunst, Nørrebroparken
27.
søndag
14.00
Husum 3
Herrer
Senior
Serie 5, P18/22 Efterår • P22
Kunst, Husumparken
FA 2000 11
Kunst, Husumparken
27.
søndag
14.00
GVI
Herrer
U17
U17 Drenge Øst 1 Efterår 2020 (04-05) • P1
GVI. Nymosen
FA 2000
GVI. Nymosen
27.
søndag
16.00
B93 2
Herrer
Senior
Herre Senior 4 7M Efterår • P5
Kunst, B93
FA 2000 10
Kunst, B93
27.
søndag
16.00
FB 10
Herrer
Senior
Serie 4, P13/16 Efterår • P13
Kunst, Jens Jessens Vej
FA 2000 6
Kunst, Jens Jessens Vej
27.
søndag
17.30
Kalas IF
Herrer
Senior
Herre Senior 2 7M Efterår • P1
Kunst, Valby IP, tribunen
FA 2000 3
Kunst, Valby IP, tribunen
28.
mandag
19.00
Fredensborg BI
Herrer
M+32
M+32 Øst Efterår 2020 • Øst
Fredensborg Stadion
FA 2000
Fredensborg Stadion
28.
mandag
19.30
Stefan 2
Herrer
Senior
Herre Senior 3 7M Efterår • P2
Rådvadsvej
FA 2000 6
Rådvadsvej
28.
mandag
20.30
KB
Herrer
M+45
M+45 1 Efterår • Pulje 1
Kunst, KB, P. Bangs Vej
FA 2000
Kunst, KB, P. Bangs Vej
29.
tirsdag
19.15
Skjold 4
Herrer
Senior
Herre Senior 3 7M Efterår • P5
Kunst, Lundehusparken
FA 2000 4
Kunst, Lundehusparken
29.
tirsdag
19.15
Amalie
Kvinder
Senior
Kvinde Senior 2 7M Efterår • P2
Kløvermarken
FA 2000
Kløvermarken
29.
tirsdag
19.30
GVI
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (05-06) Efterår • P1
Kunst, GVI. Nymosen
FA 2000
Kunst, GVI. Nymosen
30.
onsdag
17.00
BK Union 2
Herrer
U11
U11 Drenge (10) 8v8 3 Efterår • Pulje 3
Kunst, Grøndal Centret
FA 2000 3
Kunst, Grøndal Centret
30.
onsdag
17.30
KB 5
Herrer
U14
U14 Drenge 4 (07) Efterår • Pulje 1
Kunst, KB, P. Bangs Vej
FA 2000 3
Kunst, KB, P. Bangs Vej
30.
onsdag
18.00
FB 2
Herrer
U12
U12 Drenge (09) 8v8 3 Efterår • Pulje 3
Kunst, Jens Jessens Vej
FA 2000 3
Kunst, Jens Jessens Vej
30.
onsdag
18.00
Vanløse 2
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (07) Efterår • P2 A
Kunst, Vanløse I P
FA 2000 2
Kunst, Vanløse I P
30.
onsdag
19.00
BSF (Liga1)
Kvinder
U14
Ungdomspokalen U14 Piger (07) 20/21 • Pulje 1
Ballerup Idrætspark, Kunstgræs
FA 2000 (Liga1)
Ballerup Idrætspark, Kunstgræs
30.
onsdag
19.00
KB
Herrer
U16
U16 Drenge Øst 2 Efterår 2020 (05) • P2
Kunst, KB, P. Bangs Vej
FA 2000
Kunst, KB, P. Bangs Vej
Oktober 2020
1.
torsdag
17.00
BK Hellas 1
Herrer
U12
U12 Drenge (09) 8v8 1 Efterår • Pulje 2
Engdraget
FA 2000 1
Engdraget
1.
torsdag
19.30
Hakoah
Herrer
Senior
Herre Senior 4 7M Efterår • P5
Kunst, Ryparken
FA 2000 10
Kunst, Ryparken